Przejdź do treści głównej
Przejdź do mapy serwisu
Wydrukuj stronę Poleć znajomemu
x

Zapraszam do obejrzenia strony CZERWCOWE STARTY SZACHISTÓW - Aktualności - Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Pobierz PDF

Aktualności

2019-07-01

CZERWCOWE STARTY SZACHISTÓW

Czerwiec dla Szachistów był pracowity, na koniec sezonu zawodnicy wzięli udział w trzech wyjazdowych turniejach.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia 8 czerwca miały swoją trzecią rundę, do końca cyklu pozostały dwa starty. W turnieju wzięło udział 4 zawodników z Przedszkola Na Orlej Polanie i 5 z Sekcji Szachowej. W grupie najmłodszej do lat 6 stratowało 9 zawodników, Adam Zych zdobył 3 punkty i zajął 3 miejsce. W grupie E do lat 7 na 15 zawodników, miejsce 8 Michał Pałys, Adam Olszyński 10 miejsce, Sara Świdzińska zajęła 1 miejsce wśród dziewczynek zdobywając 3 punkty. W grupie D do lat 8,  wśród dziewcząt z 5 punktami, 1 miejsce zajęła Milena Regner, 3 punkty Julity Zych pozwoliły na zajęcia 3 miejsca, Maja Szydłowska również z 3 punktami ale nieco niższym rankingiem zajęła 4 miejsce. Najwyżej z chłopców został sklasyfikowany Jakub Pawlak zajmując 4 miejsce, Paweł Blicharski zakończył turniej na miejscu 10.  Nasi zawodnicy po dotychczas rozegranych zwodach zajmują wysokie miejsca w klasyfikacji Otwartych Mistrzostw. Organizatorem zawodów był MDK Śródmieście we Wrocławiu.

W niedzielę 9 czerwca zawodnik Jakub Pawlak zdecydował się na start w Turnieju Wrocławskiego Krasnala, którego organizatorem był Klub Szachowy Polonia Wrocław. To były bardzo dobre zawody w jego wykonaniu, z wynikiem 4,5 pkt. zajął 3 miejsce.

W dniach 15-16 czerwca troje zawodników Sekcji Szachowej wzięło udział w bardzo prestiżowym 34. Memoriale Mistrza Czesława Błaszczaka. To były bardzo trudne i wyczerpujące dwudniowe zawody rozgrywane systemem szwajcarskim w tempie 30’+30" na zawodnika. Zawodników obowiązywał zapis partii szachowych. W zawodach wzięło udział 29 zawodników, Jakub Pawlak zajął 9 miejsce, Milena Regner 19, a Julita Zych 20 miejsce. Naszym celem w tym turnieju było wypełnienie normy i podwyższenie kategorii szachowych, niestety nie udało się, zabrakło niewiele, ale zdobyliśmy bardzo cenne doświadczenie na następne turnieje, nie poddajemy się, uczmy się i walczymy dalej. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze, należy zaznaczyć, że obie zawodniczki pierwszy raz rozegrały turniej z zapisem szachowym.

Nasze Orły zagrały w dniu 23 czerwca ostatni przed wakacjami Turniej Szachowy, a zarazem pierwszy z cyklu Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha. Organizatorem zawodów był Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych. W cyklu Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha zostaną rozegrane trzy turnieje. W niedzielnych zawodach wzięli udział szachiści urodzeni w 2009 r. i później. Turniej rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry: 15 minut na partię. W turnieju prowadzona była osobna klasyfikacja dla chłopców i dziewcząt.

W zawodach zagrało 5 zawodników Sekcji Szachowej „Ziębickie Orły” oraz 8 z Przedszkola Na Orlej Polanie.

Wyniki zawodów: Jakub Pawlak 2 miejsce, Maks Kwiatkowski 3 miejsce, Bartek Poplata-Skalski 4 miejsce, Adam Zych 5 miejsce, Szymek Opach 7 miejsce na dalszych Paweł, Antoni i Sylwester. Zawodniczki dzisiaj jak zawsze rewelacja: Julita Zych 2 miejsce, Milena Regner 3 miejsce, Lenka Leśniowska 4 miejsce, Majka Poplata 6 miejsce, Sara Świdzińska 7 miejsce. Bardzo dobre zawody, sympatyczna atmosfera, super organizacja, zawody mają dobrą perspektywę na przyszłość mam nadzieję, że troszkę pomogliśmy swoją obecnością.